Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Черно море се справи с Берое, "моряците" продължават без допуснат гол

Отборът на Черно море постигна страхотен успех с 2:0 над Берое в сблъсък от третия кръг на efbet Лига. Попаденията за гостите от Варна реализираха Родриго Енрике (47) и Файсел Касми (56). Това бе трети мач, в който "моряците" не допускат гол в своята врата.

Двубоят започна със сериозен натиск на домакините. Първата интересна ситуация се откри още в 3-ата минута, когато Илиян Стефанов нацели гредата. Кълбото стигна до Абубукар Тунгара, който шутира, но този път Георгиев изби над гредата в корнер. След изпълнението му отново Тунгара засече подаването, но стражът на "моряците" се намеси на ниво.

В 25-ата минута Родриго Енрике шутира много опасно по земя, но Нордин Бакер успя майсторски да избие кълбото в корнер.

Малко по-късно Илиян Стефанов опита шут от далечна дистанция, но топката прелетя над вратата.

Втората част стартира ударно за гостите от Варна. В 47-ата минута Васил Панайотов бе изведен отдясно в наказателното поле и пусна пас по тревата, Камен Хаджиев не успя да изчисти, а Родриго Енрике не пропусна да накаже Нордин Бакер.

В 56-ата минута Файсел Касми започна атака и подаде към Стефан Велев, който напредна по фланга. Халфът опита удар, стражът на "зелените" отклони, топката попадна в Касми, който без проблеми направи преднината на гостите още по-добра.

Малко по-късно домакините имаха отличен шанс да се върнат в мача. Омар Камара направи мощен пробив, след което подаде към Кукула, но атакуващият футболист не успя да прати кълбото в мрежата от близка дистанция.

В 74-ата минута Кукула отправи страхотен удар от фал, но топката се отби в горната греда.

Секунди преди края на мача Зе Гомеш прати топката във вратата на Берое за трети път, но попадението беше отменено заради засада. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от третия кръг на шампионата.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 0:2

0:1 Родриго Енрике (47)
0:2 Файсел Касми (56)

Стартови състави:

Берое: 1. Нордин Бакер, 2. Джунейт Али, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 7. Ерсон Коста, 8. Илиян Стефанов, 16. Симеон Мечев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара
Ст. треньор: Петър Колев

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 29. Файсел Касми, 77. Стефан Велев, 72. Ридриго Енрике
Ст. треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Берое", Стара Загора