Колев: Играхме под възможностите си първото полувреме

Старши треньорът на Берое Петър Колев коментира победата на своя тим над Пирин (Благоевград). "Заралии" успяха да се доберат до трите точки, след като се наложиха с 3:2 в заключителните секунди на мача.

Берое прибра трите точки след късна драма и пет гола в Благоевград

"Играхме под възможностите си първото полувреме. Имаха аванс домакините, но на полувремето успях да убедя играчите, че този мач може да бъде спечелен без някакви допълнителни усилия, просто трябва да изпълнят указанията. Малко повече агресивност и спечелени единоборства трябваше. Публиката им помогна, съдията им помогна. Въпреки някои принудителни смени, смятам, че тези, които влязоха, се справиха добре.

Не коментирам ВАР, коментирам други ситуации, но няма да го направя. Твърде рано в сезона се виждат доста противоречиви отсъждания. През първото полувреме допуснахме лесно да преминава противникът и допуснахме тези два гола. Имахме и една вътрешна смяна, която ни помогна през втората част.

29 Пирин - Берое

И преди съм казвал, че разполагаме с добро качество и количество. Кукула направи добър мач, всичките ни нападатели са добри.

Смятам, че всеки един мач е труден. Смятам, че старанието и влагането, индивидуалната класа и тактическата дисциплина, които показваме, биха могли да спечелят всеки един мач", заяви Колев.