Фейенорд си тръгна повече от доволен от Швейцария

Фейенорд до голяма степен си свърши работата в сблъсъка с Люцерн от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, след като спечели с класическото 3:0 в първия мач в Шейцария. Нидерландците бяха по-добрият тим и вече са с единия крак в плейофа на турнира.

Гуус Тил даде преднина от два гола на гостите с попадения в 9-ата и 38-ата минута, а Луис Синистера довърши съперника с трето попадение в 84-ата минута.

Така Фейенорд си тръгна повече от доволен от гостуването си в Швейцария и е огромен фаворит преди реванша на “Де Кайп” след седмица. Люцерн пък ще трябва да се надява на малко чудо в реванша, за да обърне нещата в своя полза и да продължи напред.