Фейенорд се спаси от огромен резил

Фейенорд беше близо до това да регистрира едно от най-срамните си отпадания от евротурнирите. Грандът от Ротердам елиминира с много мъки скромния косовски Дрита, а в герой се превърна халфът Гуус Тил, който вкара и трите гола за победата с 3:2.

Първата среща преди седмица завърши при нулево равенство, което се прие като голяма изненада. Реваншът на “Де Кюип” започна с ранен гол на Тил още в 7-ата минута и изглеждаше, че Фейенорд ще спечели с лекота. Получи се нещо съвсем ралзично. Само за 4 минути между 12-ата и 16-ата гостите направиха пълен обрат с голове на Марко Симоновски и Астрит Фазлиу, а до почивката нидерландците не успяха да отговорят.

Косовски тим удържа 0:0 срещу Фейенорд

И второто полувреме костваше много нерви на домакините. Тил изравни в 68-ата минута след асистенция на Маркос Сенеси, а в последната минута на редовното време преотстъпеният от Спартак (Москва) халф оформи хеттрика си и прати Фейенорд в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, където го чака Люцерн.