Олимпиакос нямаше проблеми в Баку и чака Лудогорец

Олимпиакос елиминира Нефтчи и се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще се изправи срещу победителя от двойката Лудогорец - Мура. Гръцкият тим се наложи с 1:0 в Баку след гол на Йоргос Масурас и продължава напред с общ резултат 2:0.

Първият мач в Пирея съвсем не се разви според очакванията. Олимпиакос спечели с 1:0, но гостите създадоха много повече голови положения и трябва да съжаляват, че не си тръгнаха поне с равенство. Отборът на Самир Абасов вярваше, че е способен на сензация в реванша, но трябваше да се справя без ключов футболист в лицето на Намик Алескеров.

Олимпиакос започна само с един чист нападател в лицето на египтянина Кока. Гръцкият гранд подходи предпазливо в началото, но успя да се възползва от първата си голова ситуация. Това стана след четвърт час игра, а големият виновник беше Омар Булудов. Той загуби топката от Папе Абу Сисе, чийто удар беше спасен от Акил Мамадов, но топката отиде във Валбуена и французинът центрира на крака на Масурас, за когото не бе проблем да открие резултата.

В средата на полувремето Булудов едва не си вкара автогол и веднага беше заменен. Футболистите на Нефтчи сътвориха няколко хубави атаки до почивката, но нито една от тях не завърши с изстрел, след който Константинос Цолакис да трябва да се намесва решително.

През второто полувреме домакините имаха предимство в притежанието на топката, но трудно стигаха до опасни положения. А такива пред тяхната врата не липсваха. В 58-ата минута Мамадов спаси с крак опасен удар Кока, а после шанс пропусна и резервата Лазар Ранджелович. В крайна сметка нов гол не падна, но и това 1:0 бе напълно достатъчно за Олимпиакос.

Мачовете между тима на Педро Мартинш и Лудогорец ще са на 3 и 10 август. Нефтчи пък ще се изправи срещу ХИК Хелзинки на 5 и 12 август в спор за място в групите на Лига Европа.