Финикс и Милуоки подновяват борбата си за титлата в НБА

Финалната серия в Националната Баскетболна Асоциация навлиза в най-решаващата си фаза. Тази нощ отборите на Финикс Сънс и Милуоки Бъкс ще определят кой първи ще стигне до “мачбол” за титлата в най-силната лига в света. Ключовият мач №5 е с начален час 4:00 българско време и ще се проведе във “Финикс Сънс Арена” в Аризона. Общият резултат в серията е 2-2 победи.

Милуоки натрупа самочувствие след двете грешни стъпки в откриващите два мача от серията и се реваншира с два поредни успеха на своя територия. Тимът на Майк Бъдънхолзър успя да измъкне успеха в мач №4 и по този начин да изравни серията до 2-2 благодарение на Крис Мидълтън, който вкара 10 поредни точки в последните две минути, за да изведе своя тим към победа с крайното 109:103.

“Слънцата” бяха водени от безупречния Девин Букър, който приключи четвъртия двубой с 42 точки. Те обаче се оказаха недостатъчни, тъй като останалите две звезди на тима - Крис Пол и Диандре Ейтън, комбинираха за общо едва 16 точки в мача. CP3, който се бори за първи шампионски пръстен в кариерата си, приключи двубоя с 10 точки, 7 асистенции, 5 грешки и 4 фаула, като общо в последните си три мача е направил 15 грешки в нападение.

Дори и да запише поражение, отборът на Милуоки ще получи правото на домакинство в мач №6, който е планиран за сряда (21 юли) от 4:00 часа. Ако пък в крайна сметка се стигне до мач №7, той ще остане за петък (23 юли) в същия час, но в залата на Финикс.

Снимки: Gettyimages