Ранни голове вдигнаха самочувствието на Левски преди Славия

Отборът на Левски завърши с победа лятната си подготовка преди старта на сезона в efbet Лига. “Сините” надвиха с 2:0 Етър на стадион “Георги Аспарухов” с голове от съблекалнята. Здравко Димитров (6) и Мартин Петков (8) бяха точни за домакините, а Борислав Цонев пропусна дузпа в 47-ата минута, след като нацели горната греда. Резервата на гостите Кольо Станев пък също удари гредата в 81-ата минута. “Сините” пропуснаха още няколко отлични възможности, а веднъж и младият вратар Петър Андреев показа рефлекс.

Така 26-кратните шампиони завършиха подготовката с три победи и две равенства, а другата седмица стартират първенството срещу Славия. “Виолетовите” показаха, че ще се борят за директна промоция в елита и ще са основен фаворит във Втора лига през тази кампания.

Наставникът на Левски Живко Миланов бе направил три промени от контролата с Левски (Лом) - 1:1. Близнаците Радослав Цонев и Борислав Цонев се завърнаха, а титуляр излезе и Томислав Папазов, като те смениха Симеон Славчев, Асен Митков и Патрик-Габриел Галчев.

25 Левски - Етър

16-годишният Петър Андреев отново бе вратар, а Ивайло Найденов, Папазов, Георги Александров и Христофор Хубчев бяха в защита. Боби и Ради Цоневи бяха опорните халфове. Марин Петков, Здравко Димитров и Билал Бари действаха зад Мартин Петков.

Пред около 1500 фенове на “сините” домакините стартираха ударно и още в 8-ата минута водеха с два гола. Хубава атака мина през Ради Цонев, който изведе Здравко Димитров отляво. Крилото нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на Анатолий Господинов.

Буквално в следващата атака Мартин Петков удвои. Този път Димитров подаде на Боби Цонев, който в наказателното поле реши да подава на свободния Петков, който без проблем удвои.

Младият вратар Андреев запази преднината на столичани в 20-ата минута. Тогава той парира изстрел на останалия очи в очи с него Ромеш Ивей. Малко по-късно в 25-ата минута Марин Петков пък пропусна да вкара и трети гол във вратата на “виолетовите”.

Момчетата на Веселин Великов опитаха да върнат едно попадение, като в 26-ата минута Кнежевич имаше претенции за дузпа, тъй като след негов финт топката се удари в ръката на Папазов, но съдията Ивайло Ненков даде знак играта да продължи. Секунди след това Папазов получи травма и бе заменен принудително от Галчев, докато Хубчев стана централен защитник.

В 33-ата минута Хосе Кордоба пробва силен удар, но Андреев без проблем изби.

Втората част започна с дузпа в полза на Левски. Билал Бари спечели 11-метров наказателен удар при шпагат на Мариян Иванов. Зад топката застана Боби Цонев, който стреля в горната греда и пропусна да се разпише. Интересното е, че преди десет дни брат му Ради Цонев пропусна дузпа в контролата с "железничарите".

Отново Боби Цонев с глава пропусна да се разпише в 55-ата минута, а в 61-ата минута Господинов парира изстрел на Здравко Димитров. В 64-ата минута десетката на “сините”, които имаше проблеми с адуктора и пропусна предните две контроли, бе заменен от Андриан Краев.

Мартин Петков, Галчев и Марин Петков пропуснаха три възможности да се разпишат в рамките на следващите пет минути.

В 81-ата минута резервата Кольо Станев напредна на скорост и преодоля Александров, след което със силен изстрел удари лявата греда на Андреев. В тези минути двамата треньори направиха много смени, като Димитър Андонов, който е син на бившия играч на Левски Владимир Андонов-Тапата, влезе в центъра на отбраната на столичани. Валери Божинов, който вчера подписа нов договор, пък бе посрещнат с множество аплодисменти. Нови голове обаче нямаше и срещата завърши 2:0 за Левски.

Това бе пета контрола за “сините” през тази подготовка, като всичките се играха на стадион "Георги Аспарухов". Те спечелиха срещу Локомотив (Пловдив) с 1:0, изпуснаха успеха в последните минути срещу Ботев (Пловдив) - 1:1, разбиха Локомотив (София) с 4:0 и завършиха 1:1 с Левски (Лом).

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 2:0
1:0 Димитров (6)
2:0 Мартин Петков (8)

ЛЕВСКИ: Петър Андреев, Ивайло Найденов, Томислав Папазов, Георги Александров, Христофор Хубчев, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Марин Петков, Мартин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари
РЕЗЕРВИ: Николай Кръстев, Патрик-Габриел Галчев, Димитър Андонов, Антоан Стоянов, Денис Динев, Валери Божинов, Андриан Краев, Асен Митков

ЕТЪР: Анатолий Господинов, Мариян Иванов, Хосе Кордоба, Атанас Кръстев, Здравко Илиев, Радослав Апостолов, Яни Пехливанов, Николас Фемия, Ромеш Ивей, Даниел Младенов, Ловре Кнежевич

Резерви: Христо Иванов, Христо Димитров,Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Николай Янков, Кольо Станев, Борислав Марков, Христо Марков, Калоян Митев, Мартин Петков