Кокала спря устрема на Левски насред "Герена"

Отборът на Левски не успя да победи Левски (Лом) в контрола на помощното игрище на стадион “Георги Аспарухов”. Новакът във Втора лига, който е воден от последния треньор, донесъл шампионската титла на "Герена" - Емил Велев, остави отлични впечатления с играта си преди почивката. Андон Гущеров отбеляза хубав гол в 13-ата минута, а автогол на Николай Христов в 43-ата минута след шут на Здравко Димитров оформи крайното 1:1.

През втората част 26-кратните шампиони опитаха да стигнат до пълен обрат, но нямаха много идеи как да се случи това и разочароваха след разгрома с 4:0 над Локомотив (София). Феновете очакваха повече от столичани, които надиграха преди това три тима от елита, записвайки две победи и едно равенство. Все пак трябва да се отбележи, че двама играчи на 16 години бяха титуляри за "сините", още един на тази възраст игра цялото второ полувреме, а на терена от първата минута бяха и 17-годишният Марин Петков и 18-годишният Мартин Петков.

Собственикът на столичани Наско Сираков за първи път през това лято гледа своя тим на живо, като стори това през първите 45 минути в компанията на друга родна легенда - Пламен Гетов.

Двамата най-добри футболисти на домакините - Борислав Цонев и Радослав Цонев, които се очаква в понеделник да парафират официално нов договор с клуба, не взеха участие в мача. Това се оказа и решаващо, тъй като "сините" имат коренно различно лице с близнаците на терена.

21 Левски - Левски (Лом)

Треньорът Живко Миланов направи само една промяна от контролата с Локомотив (София) - 4:0, като заложи на двама 16-годишни от първата минута. Младокът Асен Митков замени капитана в последната среща Радослав Цонев. 16-годишният Петър Андреев отново бе вратар, а Патрик-Габриел Галчев, Симеон Славчев, Георги Александров и каращият проби Христофор Хубчев бяха в защита. Ивайло Найденов и Асен Митков бяха опорните халфове. Марин Петков, Здравко Димитров и Билал Бари действаха зад Мартин Петков.

Отново доста фенове дойдоха да подкрепят “сините”, като изпълниха трибуните на втория терен на “Герена”. При домакините още от първата минута се видя липсата на Цоневи, като в тима нямаше никаква креативност в офанзивен план. Първият удар бе на Мартин Петков, но той не затрудни Вълков.

В 13-ата минута играчите на Емил Велев-Кокала поведоха в резултата. Това стана след красиво воле на бившия голмайстор и капитан на ЦСКА 1948 Андон Гущеров. Той бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Цеков и с удар от въздуха матира Андреев.

Малко по-късно Мариан Огнянов с глава от 5-6 метра пропусна да удвои преднината на новаците във Втора лига.

Левски така и не успяваше да организира смислена атака, като Димитров бе най-активен, но често бъркаше с решението при последното подаване. Именно Здравко Димитров обаче бе в основата на изравняването в 43-ата минута. Крилото стреля от границата на наказателното поле, капитанът на гостите Христов опита да избие, но прати топката в обратния ъгъл на Вълков за 1:1.

Интересното е, че в минутите до почивката Андреев два пъти спаси Левски. Опасна контра на гостите завърши със спасяване на вратаря, който трябваше да се намесва още веднъж и при добавката.

На почивката Миланов направи две промени 16-годишният Антоан Стефанов и Томислав Папазов замениха Митков и Хубчев.
Втората част започна определено с по-добра игра за столичани, които търсеха пълен обрат.

Димитров, Мартин Петров и Бари пробваха да се разпишат, но без успех. Добрата новина за столичани бе завръщането в игра на Анди Краев, който влезе в 69-ата минута. Малко по-късно Вълков с отличен рефлекс спря Славчев. Бившият национал насочи топката към горния ляв ъгъл, но стражът изби в корнер. След неговото центриране пък Александров пропусна с глава да вкара.

Малко преди края Здравко Димитров се контузи в глезена и не завърши срещата.

Левски опита да стигне до победата, но видимо тимът бе доста изморен, докато Левски (Лом) направиха всичко възможно, за да запише престижен резултат в приятелската среща и заслужи равенството.

Това бе четвърта контрола за “сините” през тази подготовка. Те спечелиха срещу Локомотив (Пловдив) с 1:0, изпуснаха успеха в последните минути срещу Ботев (Пловдив) - 1:1, а преди дни разбиха Локомотив (София) с 4:0.

"Сините" ще имат само още една контрола с Етър преди старта на сезона със Славия.

Подобно на предните контролни срещи феновете на Левски връчиха след последния съдийски сигнал урна с пари, които бяха събрани по време на мача, на капитана на отбора, в този мач на Славчев. Десетки от привържениците отново искаха снимки с играчите със сини фланелки.

ЛЕВСКИ - ЛЕВСКИ (Лом) 1:1
0:1 Гущеров (13)
1:1 Христов(43-а)

ЛЕВСКИ: Петър Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров, Симеон Славчев, Христофор Хубчев, Ивайло Найденов, Асен Митков, Марин Петков, Здравко Димитров, Мартин Петков, Билал Бари

Резерви: 2. Николай Кръстев, 24. Томислав Папазов, 30. Димитър Андонов, 34. Антоан Стоянов, 89. Андриан Краев

ЛЕВСКИ (ЛОМ): Деян Вълков, Георги Цеков, Раиф Мурадов, Васил Сапунджиев, Лъчезар Георгиев,Николай Христов, Цвети Неделчев, Мариян Огнянов, Даниел Кутев, Андон Гущеров, Ваньо Иванов

Резерви: 12. Иван Ризов, 2. Алекс Георгиев, 16. Никола Петров, 13. Рачо Рачев, 19. Мартин Динов, 14. Кристиян Апостолов, 17. Пиер Пиеров, 6. Гален Ненов, 10. Деян Иванов