Малмьо преодоля трудно препятствие

Шведският първенец Малмьо преодоля първия си съперник в квалификациите на Шампионската лига. Родният отбор на Златан Ибрахимович направи 1:1 като гост на Рига ФК и елиминира латвийците с общ резултат 2:1.

Гола за Малмьо вкара Антонио-Мирко Чолак, който се разписа и за успеха с 1:0 преди седмица. Хърватинът откри резултата в 33-ата минута, а в 57-ата неговият сънародник Иван Пауревич беше точен за Рига ФК.

Флора нямаше никакви проблеми с малтийския Хибърниънс. След като в първия мач се наложи с 2:0 у дома, днес шампионът на Естония беше още по-убедителен - 3:0. Сергей Зеньов и Рауно Сапинен решиха всичко до почивката, а точка на спора сложи Стен Райнкорт в 87-ата минута.

Изненадващ резултат се получи в мача между Линкълн Ред Импс и Фола. Първият мач в Люксембург беше завършил 2:2, а днес Линкълн Ред Импс срази съперника си с 5:0. По два гола за тима от Гибралтар отбелязаха Андре Тяй Де Бар и Лиъм Уолкър, който реализира две дузпи. Точен беше и Киън Ронан. Фола игра с човек по-малко от 65-ата минута, когато червен картон получи Томас Им.