Албанец срази шампиона на Косово

Ференцварош преодоля първия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като победи за втори път косовския Прищина. И трите гола за успеха с 3:1 на тима от Будапеща реализира албанецът Мюрто Узуни. Той даде преднина на Фради в 49-ата минута, а другите му два гола паднаха в последните 10 минути на мача.

Мендурим Хоти изравни за Прищина в 67-ата минута, но домакините бяха загубили първата среща с 0:3 и това до голяма степен лиши реванша от интрига. В края косоварите се опитаха да постигнат победа за престиж, но бяха наказани от Узуни.

Напред продължава и Шериф (Тираспол). Молдовският шампион надви с 1:0 албанския Теута, но работата беше свършена още преди седмица, когато Шериф разгроми съперника си с 4:0. Днес единствения гол в мача вкара Адама Траоре в 6-ата минута.

ХИК Хелзинки също е в следващия кръг, където ще се изправи срещу Малмьо. Финландският тим разгроми с 4:0 като гост Будучност (Подгорица), а общият резултат от двете срещи е 7:1. Роопе Риски вкара два гола, а по един добавиха Филип Валентич и Жаир.