Необясним срив в края за Динамо (З), труден реванш чака и Малмьо

Хърватският гранд Динамо (Загреб) победи с 3:2 исландския Валур на старта на кампанията си в квалификациите на Шампионската лига. Отборът на Дамир Кръзнар излезе без част от звездите си, които участваха на Евро 2020 и получиха допълнителна почивка. Въпреки това, разликата в класите беше видима и Динамо поведе с 3:0. До почивката се разписаха Ариян Адеми и Ловро Маер от дузпа, а в 72-ата минута отново Адеми опъна мрежата на гостите. В края хърватите се отпуснаха и бяха наказани с два гола за две минути, съответно на Кристин Сигурдсон и Андри Адолфсон.

Малмьо надви с 1:0 ФК Рига, но трябва да съжалява, че не си осигури по-добра преднина преди реванша в Латвия. Още в края на първото полувреме Юнуса Муритала от гостите получи червен картон, но Малмьо вкара само един гол, дело на Антонио-Мирко Чолак в началото на втората част.

Напрегнат реванш се очертава и между Макаби (Хайфа) и Кайрат. Израелският тим не успя да спечели домакинството си и мачът завърши 1:1. Омери Ацили отбеляза гола за Макаби точно преди почивката, а Нурали Алип донесе равенството на първенеца на Казахстан с попадение в 76-ата минута.