Божиков и Слован започнаха с победа в квалификациите за ШЛ

Васил Божиков игра цял мач за Слован (Братислава), а отборът му победи с 2:0 Шамрок Роувърс и направи голяма крачка към втория квалификационен кръг на Шампионската лига, където го чака Йънг Бойс. Словаците бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до комфортен резултат. И двете попадения заби Рафаел Ратао. Бразилецът се разписа в 28-ата и 47-ата минути. Дълбоко в добавеното време пък Владимир Вайс пропусна дузпа.

Интересен беше и мачът между Бодьо/Глимт и Легия (Варшава). Поляците се наложиха с 3:2 като гост и имат значително по-големи шансове да продължат напред. Бразилецът Лукиняш откри за Легия още във 2-ата минута, а другите два гола за тима от Варшава бяха дело на новото попълнение Махир Емрели. Попаденията за домакините от Норвегия отбелязаха Ерик Ботхайм и Пернамбуко. В 82-ата минута Мортен Огнес Конрадсен от Бодьо/Глимт получи червен картон.

Победа на чужд терен постигна и Нефтчи (Баку). Първенецът на Азербайджан, който спечели титлата в последната минута на последния кръг благодарение на гол на Ахмед Ахмедов, стигна до успех с 2:1 срещу Динамо (Тбилиси). Намик Алескеров даде преднина на Нефтчи в 23-ата минута, в 36-ата Зоран Марушич изравни, а в в 57-ата минута Емин Махмудов от дузпа вкара втория гол за азерите.