Миньор с класика срещу Марек

Миньор победи Марек с 3:0 във втората си контрола от подготвителния период. Срещата се игра на стадиона в Етрополе, а и трите попадения паднаха в първите 25 минути на срещата. Това бе първа победа за "чуковете" за летния подготвителен период, докато Марек остава без победа.

Миньор (Перник) готви построяването на две нови бази

24 часа по-рано дупничани загубиха с 1:2 и от Нефтохимик в София. Перничани откриха резултата в 10-та минута, когато след корнер Християн Казаков прати топката в мрежата. Само 180 секунди по-късно след центриране отляво Евгени Тунтев в желанието си да изпревари Ивайло Димитров прати топката в горния ляв ъгъл на собствената си врата – 2:0. Крайния резултат оформи Казаков с втория си гол в мача с удар от 18 метра в 25-ата минута. До края на срещата Миньор създаде още няколко добри възможности за гол, които бяха пропуснати.