Отборът на свободните агенти завърши наравно с Марек

Отборът на играчите без договор, организиран от Асоциацията на българските футболисти, стартира с равенство контролите от тренировъчния си лагер в град Брезник. Свободните агенти завършиха 1:1 срещу новия член на Втора лига - Марек (Дупница), в приятелски мач, който се игра днес на стадиона в Брезник. Всичко най-интересно в спаринга се случи през второто полувреме.

В 55-ата минута, при една върната към защитник топка, Димитър Чечев от Марек първи стигна до нея, след което падна в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и реализира за 0:1. След попадението воденият от треньора Румен Стоянов отбор на АБФ бе значително по-активен и създаде няколко чисти ситуации за гол.

В 75-ата минута Николай Хаджиниколов изведе 17-годишния Росен Виденов сам срещу вратаря на Марек, но младокът пропусна. В 87-ата минута отново след центриране на Хаджиниколов последва разбъркване в наказателното поле на дупничани, при което най-съобразителен се оказа Александър Славейков и той шутира в мрежата за 1:1. Веднага след гола Баръш Николаев бе изведен сам срещу вратаря на Марек, но пропусна да донесе победата за тима на свободните агенти.

„В тази жега при 5 дни подготовка е трудно да се играе и футболистите направиха сериозни усилия. Изключително съм доволен от показаното от нашия отбор. Бих похвалил младите момчета, които се включиха с много желание“, заяви след края на контролата треньорът на отбора на АБФ Румен Стоянов.

Втората контрола на футболистите без договор ще е срещу Струмска слава (Радомир) на 30 юни от 17,30 часа на стадиона в Добринище. Отборът на играчите без договор се организира за 14-и пореден път от Асоциацията на българските футболисти, с подкрепата на БФС.

Целта на проекта е футболистите да водят нормален тренировъчен процес и да се подготвят за новия сезон, докато търсят нови отбори, в които да продължат кариерата си.

Тимът на свободните агенти игра срещу Марек в състав: Стоян Деспотов, Виктор Колев, Пламен Ангелов, Любомир Деспотов, Николай Хаджиниколов, Петко Петков, Хосеин Трайков, Владислав Георгиев, Баръш Николаев, Кристиан Миланов, Мартин Минков (Николай Радев, Анатоли Киков, Итън Стоилов, Александър Славейков, Росен Виденов).