Нафтата би Марек в първата си контрола

Нефтохимик спечели в първата си контрола от лятната подготовка, след като надделя с 2:1 над новака във Втора лига Марек (Дупница) на стадион „Раковски“ в столицата. Марек игра обаче в този мач с петима юноши, като двама от тях - Костов и Йорданов са родени през 2006-та година.

Нефтохимик с лагер в Словения

Още преди да е изтекла 5-ата минута новото попълнение Калоян Стефанов вкара своя дебютен гол за бургазлии, а минути след това след автогол ”шейховете” стигнаха до аванс от 2:0 в резултата и така завърши първата част. Няколко минути след началото на второто полувреме Марек успя да върне едно попадение чрез Димитър Владимиров.

Към края на самата среща дупничани пропуснаха дузпа, след като каращият проби вратар в Нефтохимик Георги Ставрев отрази удара от на 16-годишния  Валери Йорданов

Днес „шейховете“ заминават за Северна Македония, където ще останат на едноседмичен лагер.