Пирин смля Марек в контрола

Пирин (Благоевград) започна с победа контролните срещи. "Орлетата" отнесоха с 6:1 Марек в първата си проверка, играна днес преди обяд в голямата жега на стадион "Христо Ботев". Марек поведе с попадение на Симеон Димитров в 21-ата минута, а юношеският национал Иван Тасев изравни след блестяща солова акция в 35-ата минута. Домакините нанесоха своя удар в края на първата част. Най-напред в 41-ата минута Иван Калайджийски си вкара автогол след центриране на Станислав Костов, а в 45-ата се разписа и Венцислав Бенгюзов.

След почивката Красимир Станоев от дузпа, Мохамед Брахими и Антон Карачанаков оформиха крайното 6:1 за "зелените". Наставникът Уорън Фийни заложи на два различни състава в двете полувремена. През второто полувреме играха и дошлите на проби гръцки халф Астериос Економикос и Джейхан Зайденов, който за последно игра във ФК Кюстендил. От понеделник за "орлетата" започва подготвителният лагер в Слънчев бряг. Пирин ще играе още две контролни срещи - със Созопол и Спартак (Варна).

Снимка: fcpirin.com