ЦСКА 1948 не издържа! Черно море удари "червените" след страхотен шут в последната секунда

ЦСКА 1948 допусна втора поредна загуба в предсзонните си контроли. След като преди няколко дни червените паднаха с 2:3 от Славия, днес те претърпяха поражение с 0:1 от Черно море.

Единственото попадение вкара Зе Гомеш в 90-ата минута, а това бе най-малкото, с което се отърваха футболистите на Тодор Киселичков. Моряците изпуснаха още три-четири положения, а веднъж и гредата спаси ЦСКА 1948 след шут на Касми.

34 ЦСКА 1948 - Черно море

Двата отбора се вкопчиха в битка още с началния съдийски сигнал. Първата по-добра атака стана факт в 11-ата минута, когато Дичев бе изведен по лявото крило и центрира към Александров, но футболистът на Черно море не успя да засече с глава от границата на малкия пеналт.

В 19-ата минута Андраде се възползва от грешка в червената отбрана, отне топката отляво, навлезе в наказателното поле и върна към Денислав Ангелов, който стреля от 13-14 метра, но ударът му не се получи и излезе в аут.

В 28-ата минута Андраде шутира от далечна дистанция, но не уцели вратата. Секунди по-късно моряците комбинираха в наказателното поле на червените и последва нов изстрел на португалеца, но пак в аут.

След половин час игра ЦСКА 1948 получи право да изпълни фаул на 25 метра почти фронтално срещу вратата, Русев стреля, но Георгиев без проблем улови.

В 38-ата минута Черно море бе близо да открие резултата, но Тодоров направи изключително спасяване. Илиев намери Панайотов отдясно, който върна по земя към Ангелов. Последва фалцов шут по земя на последния към долния ляв ъгъл, но стражът на ЦСКА 1948 плонжира и някак изби в корнер.

Три минути по-късно Тодоров отново спаси червените с добра намеса. Андраде проби отляво в наказателното поле и намери Денислав Александров на малкия пеналт, нападателят овладя, майсторски се освободи от бранител в червено и шутира от три-четири метра, но вратарят на ЦСКА 1948 го затвори добре и отново успя да спаси.

В 45-ата минута ЦСКА 1948 създаде единствената си голова възможност в мача, когато Георги Ангелов стреля опасно с глава след центриране от корнер, но в аут.

Първата добра ситуация за втората част се откри пред Родриго, който се възползва от грешка на Петров и стреля силно, но Тодоров изби. Минута по-късно Зе Гомеш засече с глава центриране от фаул, но стражът на червените отново бе на мястото си и спаси.

В 71-ата минута Гомеш и Касми комбинираха добре пред наказателното поле на червените, но шутът на втория не се получи и Виденов без проблем улови.

В 82-ата минута варненци организираха контраатака. Последва пас към Касми, който влезе навътре и отправи удар по земя от двайсетина метра в лявата греда.

Четири минути по-късно Симеон Петров подаде с глава на противников футболист пред собственото си наказателно поле, а след това отиде и го фаулира на границата на пеналта, за което получи втори жълт и респективно червен картон. Зе Гомеш се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар, но шутира високо над напречната греда.

Така се стигна до 90-ата минута, в която Зе Гомеш напредна през центъра и след страхотен шут от 20 метра с десния крак вкара за 1:0 в горния ляв ъгъл на червената вратаа е веднага след това реферът наду свирката за край на мача.

ЦСКА 1948 - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Зе Гомеш 90

ЦСКА 1948: 1. Тодоров, 5. Минков, 15. Ангелов, 24. Марин, 7. Топузов, 88. Хайдаров, 21. Върбанов, 22. Д. Илиев, 27. Дамянов, 98. Йосков, 10. Русев

Резерви: 12. Никола Виденов, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 44. Костадин Илиев, 66. Стивън Кирилов, 19. Георги Пенчев, 41. Андрей Йорданов, 20. Ангел Бастунов, 61. Стелиян Добрев, 8. Ивайло Климентов, 43. Димитър Видев

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Сами ел Анаби, Мартин Дичев, Виктор Попов, Велислав Василев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Илиан Илиев, Денислав Ангелов

Второ полувреме: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Сами ел Анаби, Цветомир Панов, Павел Георгиев, Стефан Велев, Файсел Касми, Родриго Вилела, Мартин Милушев, Зе Гомеш

Снимки: Владимир Иванов