Еквадор и Перу си размениха по едно полувреме

Отборите на Еквадор и Перу не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от група “В” на Копа Америка. Срещата завърши при резултат 2:2. Двата тима си размениха по едно полувреме. Еквадор поведе с две попадения през първата част след автогол на Ренато Тапия и гол на Айртон Пресиадо в 45-ата минута. Перу пък се върна в мача през втората част с голове на Джанлука Лападула и Андре Карийо. Нападателят на ЦСКА - София Жорди Кайседо влезе в края, но не помогна на своя тим.

Еквадор взе преднина в 23-ата минута, когато Алан Франко напредна по лявото крило и центрира остро във вратарското поле, където Тапия действа неразчетено и си вкара автогол.

В добавеното време на първата част резултатът бе удвоен. При едно центриране от фаул Пресиадо бе изпуснат от защитата и засече кълбото отблизо за 2:0.

Още в 49-ата минута обаче Перу върна интригата. Куева направи хубав пробив и изведе Лападула в наказателното поле, а опитният голмайстор не сгреши за 2:1.

В 54-ата минута резултатът бе изравнен. Този път Лападула навърза няколко противникови футболисти и подаде за Карийо, за когото остана да вкара за 2:2.

В 69-ата минута и ВАР имаше важна намеса. От Еквадор претендираха за дузпа в своя полза след едно меле в наказателното поле, но съдията изгледа видеоповторения на ситуацията и прецени, че няма нарушение.

Така двата тима поделиха по точка. Перу вече има 4 пункта в актива си и заема 3-ото място в групата. За Еквадор това е второ реми и с 2 точки отборът е на 4-ата позиция.