Колумбия излъга Еквадор, Кайседо влезе като резерва

Отборът на Колумбия победи Еквадор с 1:0 в първия си мач от група В на Копа Америка на “Арена Пантанал” в Куяба и записа ценни първи три точки към актива си. Едиственото попадение в мача беше дело на Едвин Кордона, който порази вратата на Еквадор в 42-ата минута. В първия мач от турнира домакините от Бразилия разгромиха с 3:0 Венецуела и поведоха във временното класиране в потока.

Бразилия тръгна мощно на Копа Америка🇧🇷⚽

Двубоят беше доста оспорван, като и двата тима не пестиха силите си, а грубите единоборства бяха често срещано явление на терена. Развръзката настъпи в края на първото полувреме, когато Кордона се разписа след заучена комбинация в наказателното поле. Ситуацията беше прегледана с ВАР поради съмнения за засада, но попадението беше признато. В 69-ата минута на терена за Еквадор се появи нападателят на ЦСКА-София Жорди Кайседо, но не успя да помогне на тима си да стигне поне до равенство.

Бразилия, Венецуела, Еквадор, Колумбия и Перу са в група В на турнира. В група А попаднаха Аржентина, Боливия, Парагвай, Уругвай и Чили. Първите четири отбора от всяка група продължават на четвъртфиналите.