Еквадор отново се провали, Кайседо не игра

Еквадор не успя да запише победа и във втория си мач на Копа Америка. След като на старта загуби от Колумбия с 0:1, днес съставът на Густаво Алфаро имаше наглед лесна задача срещу Венецуела, но допусна гол в добавеното време и двубоят завърши 2:2. нападателят на ЦСКА-София Жорди Кайседо този път не се появи в игра.

Еквадорците бяха пределно мотивирани да сложат край на негативната си серия, защото преди Копа Америка регистрираха две поредни загуби в световните квалификации. В предни позиции започнаха енер Валенсия и Леонардо Кампаня, а Венецуела действаше само с един нападател в лицето на Фернандо Аристигуета.

До почивката Еквадор изцяло доминираше и пропусна няколко чисти положения, преди Айртон Пресиадо да открие резултата. Футболистът на мексиканския Сантос Лагуна се разписа в 39-ата минута след асистенция на Роберт Арболеда.

Венецуела изравни в началото на втората част, когато Едсон Кастийо беше точен с глава. Това беше една от много малкото до момента опасни атаки на отбора, воден от Жозе Пешейро. В средата на втората част капитанът на Еквадор Енер Валенсия можеше да бъде изгонен. Той вече имаше жълт картон, а при едно единоборство закачи с ръка по лицето играч на Венецуела, но му се размина.

В 71-ата минута бърза контра на Еквадор завърши с гол на Гонсало Плата. Нападателят на Спортинг (Лисабон) добута отблизо топката във вратата на Уилкер Фаринес. Всичко вървеше добре за Ла Три, както е прякорът на националния отбор на Еквадор, до последните минути. В първата от добавените шест дълго центриране на Кастийо намери непокрития Роналд Ернандес и неговият удар с глава подели точките.

За Венецуела това е второ равенство, след като в предишния си мач тимът удържа 0:0 срещу Колумбия. На 28 юни венецуелците излизат срещу Перу, а Еквадор играе срещу "инките" 4 дни по-рано.