Нидерландия отбеляза три гола в изпращането на Горан Пандев

Нидерландия записа трета победа и завърши с перфектен актив на първо място в група С, след като победи Северна Македония с 3:0 в Амстердам. Мемфис Депай откри резултата в 24-ата минута, а в началото на второто полувреме асистира за попадението на Жоржиньо Вайналдум. Капитанът на “лалетата” се разписа още веднъж в 58-ата минута. Двубоят се превърна в изпращане на легендата на северномакедонците Горан Пандев, който изигра последния си мач за националния отбор.

Преди началото на двубоя капитанът на Нидерландия Жоржиньо Вайналдум подари на Горан Пандев екип на “оранжевите” с номер 122. Това е броят на мачове за националния отбор на нападателя, с който завърши кариерата си с екипа на Северна Македония, за който има 38 гола, а един от тях бе на Евро 2020 в мача срещу Австрия.

И двата отбора заложиха на открит футбол, тъй като срещата не бе от значение. На няколко пъти тимът на Де Бур организира опасни атаки, но бъркаше при последното подаване. Северномакедонците играеха освободено и още в началото успяваха да създадат сериозни опасности на защитата на съперника. В девета минута прекрасна атака бе завършена от Тричковски, но след намесата на ВАР бе отсъдена засада, която бе толкова малка, че милиметри разделиха тима от гол.

19 Феновете на Северна Македония - Нидерландия

Нидерландците атакуваха по-често, но допускаха и грешки. В 22-ата минута само късметът ги размина с гол във вратата на Стекеленбург. Пандев отклони топката към Трайковски, който отправи много хубав удар, а кълбото се удари в лявата греда.

Малко по-късно бърза атака на “лалетата” доведе до първия гол в мача. Мален напредна и подаде на Депай, който му върна в наказателното поле. Играчът на ПСВ отлично намери Мемфис и той откри резултата. За новото попълнение на Барселона това е 28-и гол за националния отбор.

Тимът на Ангеловски не се притесни от полученото попадение и опита да отговори бързо, но удар на Трайковски мина встрани от вратата. Секунди по-късно вратарят на Северна Македония Димитриевски трябваше да се намесва, за да спре Дъмфрис, който бе изведен на добра позиция. Опит на Мален също не намери целта.

Малко преди почивката Нидерландия можеше да удвои аванса си. Депай навлезе в наказателното поле и финтира, но опитът му да намери съотборник бе блокиран от защитник на съперника. Северномакедонците също имаха своите шансове. Барди стреля покрай вратата, а Муслиу бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава не бе точен.

“Оранжевите” започнаха много силно втората част и в 50-ата минута Де Лихт можеше да се разпише. Той засече с глава центриране от ъглов удар, а Тричковски изби топката от голлинията. Малко по-късно отлична комбинация доведе до втори гол за домакините. Депай бе изведен от влезлия на почивката Бергхуйс, а той намери Вайналдум и капитанът на тима се разписа за 2:0.

Стекеленбург трябваше да отразява удар на Барди, но “лалета” се вихриха в предни позиции. В 58-ата минута се стигна до трети гол за тима на Франк Де Бур. Мален великолепно изведе Депай, неговият удар бе отразен, но топката отиде във Вайналдум, за когото не бе проблем да я насочи към опразнената врата. Малко по-късно капитанът на Нидерландия се размина с хеттрик, след като прати топката над вратата от добра позиция.

Последваха смени и двойката нападатели на “оранжевите” Мален и Депай напуснаха терена. На терена се появиха Куинси Промес и Вут Вегхорст, който секунди по-късно разстресе горната греда зад Димитриевски. В 69-ата минута капитанът на Северна Македония Горан Пандев бе сменен и получи аплодисментите на целия стадион, който скандираше името му. Той бе изпратен към скамейката и от играчите на двата отбора, който показаха уважението си към него в последния си мач за националния отбор.

За втори път в мача попадение на гостите бе отменено. Този път нямаше съмнение, че Чурлинов бе в засада. Пред вратата на северномакедонците също имаше опасности преди нова серия от смени. В 82-ата минута Велковски се размина с гола, след като отклони топката с глава след ъглов удар.

57 Северна Македония - Нидерландия 0:3

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ - НИДЕРЛАНДИЯ 0:3
0:1 - Депай (24)
0:2 - Вайналдум (51)
0:3 - Вайналдум (58)