Аржентина излъга Уругвай в постно дерби на Копа Америка

Аржентина записа първата си победа на Копа Америка, след като се наложи с минималното 1:0 над Уругвай в сблъсъка между двата тима от група “А”. Очакваното зрелищно дерби не се получи, а напротив - срещата бе доста постна откъм голови положения пред двете врати. Все пак “Гаучосите” бяха една идея по-активният от двата отбора и с гол на Гуидо Родригес в 13-ата минута измъкнаха трите точки.

Всъщност мачът започна интересно и още в 7-ата минута Лионел Меси направи хубав индивидуален пробив, завършил с точен изстрел, който обаче бе спасен от вратаря Фернандо Муслера.

При втората си по-добра атака Аржентина стигна и до откриване на резултата. В 13-ата минута Меси центрира към Гуидо Родригес, който се извиси и с глава с помощта на гредата отбеляза за 1:0.

Последваха две интересни ситуации пред другата врата. В 27-ата минута Единсон Кавани падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но реферът без много да се замисля даде знак играта да продължи.

Само минута по-късно уругвайците имаха страхотен шанс да изравнят. Нахуел Молина се озова на стрелкова позиция и отправи силен шут, който бе отразен от Емилиано Мартинес.

След това обаче мачът влезе в доста по-скучно русло. Битката бе основно в центъра на терена, а двата тима трудно стигаха до реални голови опасности.

Чак в 75-ата минута Уругвай имаше нелоша възможност, след като Луис Суарес бе намерен с центриране около точката на дузпата, той опита атрактивен удар с гръб към вратата, който обаче бе крайно неточен и топката мина високо над напречната греда.

В крайна сметка Аржентина удържа крехката си преднина и събра актив от 4 точки, като се изравни с Чили на върха в класирането в групата. За Уругвай това бе първи мач в турнира, като тимът остава с нула точки и заема 4-ата позиция.