Англичаните вкараха една от две дузпи и чакат с оптимизъм първия си мач на Евро 2020

Англия победи за първи път Румъния от 51 години в последната си контрола преди Евро 2020. Селекцията на Гарет Саутгейт спечели само с 1:0 на "Ривърсайд" след гол на Маркъс Рашфорд (68') от дузпа. Джордан Хендерсън пропусна още един 11-метров наказателен удар, а на три пъти гредите спираха "трите лъва" след удари на Калвърт-Люин, Санчо и Белингам. Това бе шести пореден успех за англичаните, които стартират участието си на шампионата на Стария континент следващата неделя в двубой срещу Хърватия. Преди няколко дни островитяните победиха със същия резултат Австрия в другата си контрола преди Евро 2020.

Селекционерът на домакините Гарет Саутгейт беше направил цели девет промени в сравнение с контролата с Австрия. Единствените играчи, които запазиха местата си, бяха Тайрън Мингс и Джак Грийлиш. Сам Джонстън, Бен Годфри и Бен Уайт дебютираха за "трите лъва". Хари Магуайър не бе групата, но Джордан Хендерсън бе сред резервите. Маркъс Рашфорд изведе отбора с капитанската лента.

Отборът на Румъния, който няма да играе на Евро 2020, преди няколко дни загуби изненадващо с 1:2 от Грузия. Това бе трето поредно поражение за селекцията на Мирел Радой.

Англичаните имаха сериозно надмощие по отношение на контрола над топката, но действаха на ниски обороти и не стигаха до чисти положения в първия половин час, задоволявайки се с това да стрелят доста неточно от далечна дистанция. В 32-рата минута домакините стигнаха до първата от двете си добри възможности до почивката. Уорд-Праус центрира от фал, отсъден за поредното нарушение срещу Грийлиш, а Калвърт-Люин отскочи много добре и насочи топката с глава, но ударът му срещна напречната греда. Шест минути след това за втори път същата греда спаси гостите, след като Грийлиш и Санчо комбинираха по чудесен начин, а звездата на Борусия (Дортмунд) стреля добре с десния крак, но нямаше късмет.

Румънците организираха редки контраатаки, но минута преди почивката Сам Джонстън трябваше да се намесва. Сереску размени пасове с Иван и стреля, но стажът на Уест Бромич спаси с крака.

За началото на второто полувреме в игра за Англия влезе капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън, който не бе играл от февруари заради контузия. Той замени Калвин Филипс

В 47-ата минута Уорд-Праус отново центрира добре от свободен удар и Калвърт-Люин засече, но прати топката право в ръцете на Ница.

В 59-ата минута отново Уорд-Праус изпълни фал. Този път халфът на Саутхамптън стреля директно към вратата, но право в ръцете на Ница.

В 67-ата минута домакините получиха дузпа заради това, че Капуса, който се появи в игра 30 секунди преди това, задържа и събори Грийлиш, който вече го бе изпреварил. Рашфорд изпълни много хладнокръвно наказателния удар, давайки аванс на "трите лъва".

В 74-тата минута Сам Джонстън спаси Англия от изравнително попадение, след като успя да парира силен удар на Андрей Иван от около пет метра.

Няколко минути след това англичаните получиха втора дузпа, след като Кирикеш влезе с каратистки прийом срещу Калвърт-Люин, който преди това чукна топката с глава. Този път изпълни взелият вече капитанската лента Джордан Хендерсън. Ница обаче спаси неговия удар от бялата точка.

В 83-ата минута за трети път гредата спаси румънците. Този път след удар на Джин Белингам.

Така Англия постигна първа победа срещу Румъния от 1970 година. В този период двата отбора бяха изиграли седем мача, в които "трите лъва" имаха три равенства и четири загуби.