Гарднър увеличи преднината си срещу Фернандес след победа в директния дуел в Барселона

Реми Гарднър (Red Bull KTM Ajo) спечели Гран При на Каталуния в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в директна битка със своя съотборник Раул Фернандес и увеличи преднината си на върха в генералното класирането.

Фернандес успя да изпревари Гарднър в средата на състезанието, но австралиецът си върна бързо първото място и завърши с преднина от 1.872 секунди.

Така той вече има 139 точки в генералното класиране при пилотите и води с 11 на Фернандес. Маро Бедзеки (Sky VR46) пък е на третото място със 101 точки.

Шави Виерхе (Petronas SRT) остана трети в Барселона и се изкачи на осмо място в класирането.

Снимки: Gettyimages