Изпреварване 5 завоя преди финала донесе победата на Гарднър в ГП на Италия в Moto2

Австралиецът Реми Гарднър (Red Bull KTM Ajo) записа първи успех за сезон 2021 в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Италия.

Синът на световния шампион в кралския клас за 1987 година стигна до успеха с изпреварване в последната обиколка срещу своя съотборник Раул Фернандес. Испанецът води през почти цялата дистанция, като на моменти неговият аванс стигна две секунди, но той загуби темпо във втората половина на дистанцията от 21 обиколки на „Муджело“. Изпреварването на Гарднър дойде в спирането за десетия завой, след като той премина по много по-добър начин през предходната девета крива.

Трети на подиумът се класира представителят на домакините Марко Бедзеки (Sky VR46), който оригинално финишира четвърти. Италианецът обаче бе печеливш от наказанието на финиширалият пред него Джо Робъртс (Italtrans Racing), който бе преместен с една позиция назад заради напускане на очертанията на трасето в последната обиколка. Нарушението на американеца бе само няколко милиметра, но правилата в световния шампионат са категорични в подобни ситуации в последната обиколка.

След днешното състезание лидер в генералното класиране с актив от 114 точки е Гарднър, следван от Фернандес, който има 108, а трети с 88 е Бедзеки.

Битката за титлата в средния клас на световния шампионат по мотоциклетизъм продължава идната седмица с надпреварата за Гран При на Каталуния на едноименната писта край Барселона.

Снимки: Gettyimages