Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Хърватия не успя да надиграе Армения, Муричи избухна с четири гола за Косово (видео)

Националните отбори на Хърватия и Армения завършиха наравно 1:1 в контролна среща, изиграна на стадион “Радник”. Попадението за “шахматистите” отбеляза Иван Перишич в 23-ата минута, когато беше точен с глава след центриране от корнер. Така крилото отпразнува стотния си мач с националната фланелка с гол. Гостите стигнаха до ремито в 72-ата минута, когато резервата Вбеймар Ангуло се разписа с топовен изстрел от голяма дистанция. Другата проверка на Хърватия преди Евро 2020 е срещу Белгия на 6 юни. Армения пък ще изиграе приятелски мач с Швеция на 5 юни.

В друга контрола, която се игра по същото време, Косово победи Сан Марино с убедителното 4:1. Отличен мач направи нападателят Ведат Муричи (27’, 45+1’, 46’, 76’ - дузпа), който отбеляза и четирите гола за балканците. За първите три попадения му асистира Арбьор Зенели. За загубилия отбор точен беше Давид Томасини (85’).