Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Локо (Дряново) завърши сезона с успех над Академик (Свищов) пред погледа на Крушарски

Локомотив (Дряново) победи с 3:1 гостуващия му Академик (Свищов). Двубоят е от последния за сезона 34-и кръг на Северозападната Трета лига. На трибуните беше и президентът на пловдивския Локомотив – Христо Крушански, уважил поканата на домакините.

Те контролираха събитията на трена. Още в 8-ата минута топката спря в мрежата на „студентите“ след попадение с шпагат на капитана Константин Йорданов. 20 минути по-късно Емил Капаранов засече с крак центрираната от корнер топка за 1:1. До почивката съперниците пропиляха по още две голови възможности.

Още със започване на второто полувреме Мартин Ботев подаде на Христо Цонев, който вкара отблизо на дряновския състав. Отново той и Николай Георгиев имаха по едно положение, но не реализираха. В последните секунди на срещата Цонев надбяга вратаря и свищовски бранител, който обаче го фаулира и Георгиев беше точен от дузпа за окончателното 3:1.