Лудогорец победи Левски и вече докосва титлата при U19

Лудогорец U19 направи важна крачка към шампионската титла в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Захари Сираков прекършиха шампионските амбиции на връстниците си от Левски с класическото 3:0 и са лидери във временното класиране.

Ботев с класика над Локомотив в дербито при U19

Мачът от 31-ия кръг на първенството се игра на стадион "Гнездо на орли". Отличи се Петър Георгиев, който отбеляза два гола за успеха.

Двата отбора изиграха здрав мач, в който разградчани не оставиха съмнения, че са по-добрият тим на терена. Петър Георгиев откри резултата в 31-ата минута. Преднината от един гол се запази до почивката.

Точно след един час игра Петър Георгиев отбеляза второто си попадение в двубоя. Малко по-късно "орлите" останаха с човек по-малко на терена, след като Димитър Василев получи червен картон. Надеждите на съперника, че с човек повече може да стигне поне до частичен обрат се изпариха в 72-ата минута, когато Калоян Симеонов прати топката в мрежата за 3:0.

"Получи се истинско дерби, с много нерви и здрави сблъсъци. Радващо е, че победихме и сме лидери в класирането. До края на първенството ни остават три мача. Трябва да ги спечелим и да триумфираме като шампиони", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на Лудогорец Захари Сираков.