Ботев с класика над Локомотив в дербито при U19

Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над Локомотив (Пловдив) в дербито от 31-ия кръг на U19. Двубоят се игра пред над 250 зрители на "Футболен комплекс Ботев 1912". "Канарчетата" надиграха своя съперник, като пропуснаха да запишат още по-убедителен успех. С днешната победа момчетата на Петър Пенчев се доближиха на точка от лидера Лудогорец.

През първата част играта бе изпълнена с много грешки от страна и на двата отбора. В 5-ата минута Петър Итов остана очи в очи с вратаря на "черно-белите", но вместо да стреля реши да подава и пропусна отличен шанс. 3 минути по-късно Георги Трифонов се разходи между отбраната на "смърфовете" и стреля, топката се отби и гредата, а защитник я прати в собствената си врата за 1:0. Гостите отговориха в 28-ата минута с опасен неточен удар, а 2 минути по-късно силен удар на Иво Казаков бе спасен от вратаря. След почивката Локомотив стартира по-активно, като "черно-белите" изпълниха серия корнери, но до точен удар не се стигна.

В 57-ата минута Петър Итов шутира от много добра позиция, а топката се спря в бранител. Три минути по-късно "смърфовете" изпуснаха добра възможност след центриране отдясно и неточен удар с глава. Това бе и последният шанс за "черно-белите", а в минутите до края Ботев доминираше тотално.

В 63-ата минута Юсеин Касов нахлу в наказателното поле и бе съборен от защитник на "смърфовете", а главният съдия посочи бялата точка и показа втори жълт картон на провинилия се бранител. Зад топката застана именно Касов, който не остави абсолютно никакъв шанс на вратаря и с удар под гредата покачи на 2:0. 5 минути по-късно Пламен Цончев центрира отлично отдясно, а Юсеин Касов бе оставен непокрит и от движение от близка дистанция вкара за 3:0.

В следващите минути ботевистите подходиха аристократично и пропиляха серия възможности за нови голове. С пропуски се отчетоха Петър Итов, Георги Трифонов и Иво Казаков, като по този начин резултатът остана без промяна - 3:0 за Ботев.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Милко Баданов, Благовест Величков, Мартин Христов, Мерт Салимехмед, Венцислав Богданов, Пламен Цончев, Стефан Попов, Петър Итов, Иво Казаков, Георги Трифонов, Юсеин Касов

Инфо и снимка: botevplovdiv.bg