Локо (ГО) се сгромоляса в София и потегли към Трета лига

Локомотив (Горна Оряховица) официално отпадна от Вотра лига! Отборът на Георги Иванов - Геша претърпя катастрофално 0:3 в София срещу Септември и не успя да се пробори с Нефтохимик за спасителното 14-о място. Атанас Кабов откри в 4-ата минута, с което стопи надеждите на гостите още в началото на мача. Резервите Крисиан Колев (80’) и Християн Казаков (81’) вкараха също по едно попадение в края и официално прати горнооряховци в Трета лига. В 61-ата минута пък домакините можеха да вкарат и дузпа, но Илиевски пропусна.

Резултатите във Втора лига: 19 гола в последния кръг от сезона

Още в самото начало домакините удариха доста сериозно по мечтите на гостите за оцеляване. В 4-ата минута след една от първите атаки за столичани топката достигна до Атанас Кабов, който с много прецизен диагонален изстрел прониза вратата на Локомотив.

Гостите отговориха с далечен шут, който обаче не застраши Иван Василев и той улови. В 9-ата минута Стефанов бе изведен по прекрасен начин сам срещу вратаря на Септември, но стражът се намеси добре и предотврати изравняване в резултата.

20 Септември - Локомотив Горна Оряховица

В следващите минути Локо опита да организира няколко атаки след центрирания по крилата, но до по-интересна ситуация така и не се стигна. Така Септември си върна отново контрола на топката и се нанесе в половината на гостите. В 27-ата минута Кабов центрира опасно отляво, но Иван Стоянов не успя да засече.

В 31-ата минута домакините опитаха удар от границата на наказателното поле, но Християн Христов улови.

10 минути по-късно Яшар опита късмета си от дистанция след изпълнение на пряк свободен удар. Въпреки че беше точен, шутът му не затрудни Василев.

Второто полувреме започна отново със ситуация за домакините. В 46-ата минтуа пак Кабов бе замесен, като младият нападател опита късмета си от границата на пеналтерията. Кълбото опаче премина покрай вратата.

През следващите 15-ина минути интересни ситуации липсваха. В 61-ата минута обаче Даниел Стоянов спъна Атанас Кабов в собственото си наказателно поле и така главният съдия Валентин Станчев посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Марио Илиевски, който стреля доста слабо и пропусна да удвои до 2:0.

В 76-ата минута влезлият като резерва Асен Георгиев шутира директно от фаул, но крайно неточно. Секунди по-късно при следващата атака Илиевски опита удар с глава, но отново разочарова и Христов улови.

10 минути преди края обаче Септември успя да вкара втори гол. Резервата Крисиан Колев прониза с много хубав далечен удар вратата на Локомотив и удвои.

Само 60 секунди по-късно обаче всичко бе решено. Мартин Ачков подаде към Християн Казаков, който направи една крачка напред и от границата на наказателното поле стреля, за да направи резултата 3:0.

До края на срещата Септември можеше да вкара и още голове, но защитата на Локомотив (ГО) успяваше да се справи с опасните ситуации.

Трите точки, които Септември добави в актива си, оставят отбора на третото място в класирането, което дава право на бараж за efbet Лига. Столичният тим има 56 пункта, на 6 пред четвъртия Лудогорец 2. Локомотив от своя страна остава 15-и с 25 точки, на 2 зад спасилият се Нефтохимик.

Септември 3:0 Локо (ГО)