Драма в края прати Спартак (М) в Шампионската лига, за Локо (М) остана Лига Европа

Спартак (Москва) беше на крачка от провал, който щеше да се помни дълги години. Най-обичаният руски отбор едва се добра до равенство при гостуването си на Ахмат, като по този начин завърши на второ място в крайното класиране на РПЛ и ще участва в квалификациите на Шампионската лига. "Червено-белите" губеха с 0:2 на почивката, но успяха да стигнат до 2:2, което им беше достатъчно за сребърните медали.

Гола на успкоението за тима на Доменико Тедеско отбеляза Виктор Моузес в 83-ата минута. Ако спартаковци бяха загубили, на втората позиция щеше да финишира Локомотив (Москва) заради по-добрите си показатели в преките двубои. "Железничарите" се измъчиха максимално срещу Урал и победиха с 1:0 благодарение на късно попадение на Дмитрий Рибчинский, но в крайна сметка останаха трети и ще играят в групите на Лига Европа.

Ахмат не се бореше за нищо, но оказа сериозна съпротива на гостите. В 20-ата минута защитникът Мирослав Богосавац стигна до наказателното поле и след рикошет топката се озова във Владимир Илин, който откри резултата. Десетина минути по-късно Артьом Полярус се откъсна отдясно и центрира, Илин се измъкна от Иля Кутепов и за втори път преодоля Александър Максименко.

Спартак реагира веднага след почивката и се хвърли в неспирни атаки. В 54-ата минута Куинси Промес прекъсна головата си суша. Нидерландецът се възползва от пас на Алекс Крал и намали на 1:2. Натискът на гостите продължи и в 83-ата минута Виктор Моузес вкара така важния втори гол за гранда от Москва.

По същото време Локомотив имаше наглед лесна задача срещу Урал и чакаше добри новини от Грозни. "Железничарите" спечелиха Купата на Русия само преди няколко дни и се надяваха седмицата да завърши с класиране за Шампионската лига.

Въпреки сериозното си надмощие, домакините не можаха да вкарат гол до почивката. С пропуски се отличиха Фьодор Смолов и Франсоа Камано. Урал пък остана с човек по-малко още в 27-ата минута, когато Рафал Аугустиняк получи червен картон.

Четвърт час преди края още един футболист на гостите от Екатеринбург беше изгонен. Даниел Мишкич, който вече имаше жълт картон, фаулира грубо Антон Миранчук и Владислав Безбородов го прати в съблекалните.

С 9 човека Урал трудно можеше да удържи финалния щурм на Локомотив. В 89-ата минута Смолов намери в наказателното поле Рибчинский и той вкара победния гол, но трите точки не бяха достатъчни за второто място. Урал финишира сезона на 12-а позиция.