Трета поредна победа за Хайдук, всичко ще се реши след седмица (видео)

Хайдук (Сплит) продължава да преследва класиране в Лигата на конференциите, въпреки че допреди няколко кръга шансовете за това изглеждаха минимални. Днес тимът на Кристиан Димитров спечели с 2:0 гостуването си на Шибеник и заема пето място в подреждането, на точка зад Риека и на две зад Горица. Развръзката ще настъпи следващата седмица, когато ще се изиграе последният кръг от хърватското първенство.

Димитров пропусна днешния двубой заради контузия. Хайдук не успя да поведе до почивката, но го стори в 57-ата минута с поредния гол на Марко Ливая. Домакините играха без особена мотивация, след като вече си осигуриха оставане в елита. В 71-ата минута Марин Яколиш реши всичко в полза на Хайдук.

Паоло Трамецани стана първия треньор от две години насам, който записа три последователни шампионатни победи начело на "белите". В последния кръг те приемат Локомотива (Загреб), който е застрашен от изпадане и с всички сили ще търси поне точка на "Полюд". Дори да спечели, Хайдук няма да зависи само от себе си, а ще чака и изхода на финала за Купата на Хърватия между шампиона Динамо (Загреб) и Истра 1961.

Риека запази крехката си преднина пред Хайдук с трудна победа с 3:2 като гост на Вараждин. Лука Менало, Лука Цапан и Йосип Дърмич вкараха попаденията за тима от "Руйевица". В същото време Динамо (З) разгроми с 3:0 Горица след хеттрик на Марио Гавранович и попречи на домакините да си гарантират третото място. В последния кръг Горица ще гостува в пряк двубой на Риека.

Снимка: cropix