Очаквайте от 11.00 ч : Железничарско дерби на върха в Swiss Capital League

Хайдук громи на "Полюд", Кристиан Димитров отново се контузи (видео)

Кристиан Димитров издържа едва три минути на терена в мача между Хайдук (Сплит) и Горица от 34-ия кръг на хърватското първенство. Българският защитник започна като титуляр, въпреки че не беше напълно възстановен, но още в началото стана ясно, че няма да може да продължи и беше заменен от Вицко Шевел.

Хайдук изигра фантастично първо полувреме и вкара четири безответни гола. Победата с 4:0 беше първа срещу Горица от повече от година. В класирането "белите" са на пето място, само на точка зад четвъртия Риека, който се наложи с 2:0 над Славен Белупо.

Автори на попаденията станаха четирима различни футболисти. Марио Вушкович откри в 14-ата минута, в 16-ата се разписа Александър Качаниклич, а в 23-ата Марко Ливая реализира дузпа. Стипе Бюк довърши гостите в 39-ата минута.

Въпреки загубата, Горица е на трето място в класирането, с аванс от 4 точки пред Риека и 5 пред Хайдук. В последните два кръга отборът от Сплит ще гостува на Шибеник и ще посрещне Локомотива (Загреб).