Хайдук ликува в адриатическото дерби, Динамо е все по-близо до титлата (видео)

Хайдук (Сплит) запази шансове за участие в евротурнирите през следващия сезон. Без контузения Кристиан Димитров "белите" спечелиха с 3:2 у дома срещу Риека и се доближиха на 5 точки от съперника си, а освен това имат и мач по-малко.

18-годишният Стипе Бюк откри за Хайдук с дебютния си гол за тима. В 31-ата минута обаче Йосип Дърмич завърши отлична контра на Риека и отблизо вкара за 1:1. В самия край на полувремето Алекс Качаниклич центрира от корнер а Даниел Щефул си заби автогол. В 47-ата минута самият Качаниклич опъна мрежата на гостите. Интригата се върна с попадението на Франко Андрияшевич в 65-ата минута, но победата в адриатическото дерби остана за Хайдук.

Снимки: cropix

Шампионът Динамо (Загреб) увеличи преднината си пред втория Осиек на 7 точки, след като спечели с 2:0 гостуването си на Славен Белупо. "Модрите" излязоха без част от звездите си и преди почивката създадоха малко положения. Динамовци поведоха чак в 64-ата минута с гол на резервата Марко Толич, който технично насочи топката във вратата на домакините. В 86-ата минута Мислав Оршич вкара 15-ия си гол за сезона и реши мача.

След три дни Динамо гостува на Хайдук на "Полюд" и може още повече да се доближи до поредната си титла. Утре пък Осиек посреща Вараждин и ще се опита да намали изоставането си от върха.