Уеска се изкачи над чертата (видео)

Уеска надви с 1:0 Атлетик Билбао и напусна зоната на изпадащите в Ла Лига преди домакинството на Валядолид срещу Виляреал. Единствения гол в мача вкара Сандро рамирес в 61-ата минута. Така тимът на Пачета излезе на 17-о място с 33 точки, но има трудна програма до края - гостуване на Бетис и домакинство на Валенсия.

Атлетик Билбао е на 9-а позиция, без шанс да се пребори за участие в Лига Европа. Баските "лъвове" допуснаха първо поражение в последните си 10 мача в първенството, но пък в този период загубиха двата финала за Купата на Краля и ще приключат сезона без трофей.

Уеска беше отборът, който всячески показа, че иска трите точки. Домакините отправиха близо 20 удара към противниковата врата и още до почивката заслужаваха да водят. В 20-ата минута Денис Вавро стреля от далечна дистанция, но топката мина близо до гредата. най-чистото положение през първите 45 минути пропусна Рафа Мир в 34-ата минута с глава.

Голът в полза на Уеска падна след час игра, когато бившият футболист на Атлетик Билбао намери Сандро Рамирес, той стреля силно, а вратарят на гостите Унай Симон не се намеси добре и топката мина между ръцете му.  В оставащите минути Уеска внимаваше да не допусне изравняване и постигна целта си.