Кадис сграбчи още по-здраво спасението (видео)

Кадис направи поредна важна крачка към стремежа си да остане в испанския елит и през следващия сезон. Тимът от Андалусия надви с 2:1 у дома Уеска в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Три кръга преди края на първенството "пиратите" са на 11-о място в таблицата с 43 точки, като са на цели 13 над зоната на изпадащите. В същото време Уеска заема 18-ото място, но е само на точка от спасителната зона и все още има шанс да запази мястото си в елита.

И трите гола бяха отбелязани в самия край на първото полувреме. В 43-ата минута Маркос Мауро изведе домакините напред в резултата, но в първата минута на добавеното време Рафа Мир изравни за Уеска, след като изненада стража Жеремиас Ледесма с неочакван, но брилянтен удар от далечна дистанция. И това обаче не бе всичко за първата част, тъй като секунди след това Гастон Силва си отбеляза автогол и възстанови аванса на "пиратите" в резултата.

През втората част, особено в заключителните минути, гостите притиснаха сериозно съперника си и създадоха голови положения, но така и не успяха да ги реализират, като Димитриос Сиовас дори уцели греда за Уеска в 64-ата минута.