Динамо (З) срази Хайдук и направи огромна крачка към титлата

Кристиан Димитров не игра за Хайдук (Сплит) в поредното издание на дербито срещу Динамо (Загреб). Преди няколко дни българският защитник се разписа при равенството 1:1 срещу Славен Белупо, но контузия го извади от сблъсъка на "Максимир", загубен с 0:2.

Мачът беше по-важен за домакините, които искаха да се възползват от грешната стъпка на конкурента си за титлата Осиек. По-рано днес "бяло-сините" завършиха 0:0 срещу Риека, а с победата си срещу Хайдук Динамо поведе с 4 точки на върха в класирането. Освен това, "модрите" имат и мач по-малко.

Старши треньорът на гостите Паоло Трамезани заложи на наситена халфова линия, която да се противопостави на креативните полузащитници на Динамо. Планът обаче не сработи и на почивката мачът до голяма степен беше решен. В 20-ата минута Марио Вушкович игра с ръка в наказателното поле и Бруно Петкович реализира отсъдената дузпа, а в 35-ата Петкович подаде перфектен пас на Лирим Кастрати и косоварят се разписа за 2:0.

През второто полувреме Динамо намали оборотите и спокойно задържа преднината си. Хайдук остана на 5-о място, на цели 8 точки зад четвъртия Риека. Двата отбора ще се срещнат отново на 5 май, но този път на "Полюд".