Илиев беснее: Има футболисти, които трябва да си влязат в ролята, а не да го играят сърдити

Илиан Илиев коментира равенството на своя тим с Царско село в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" изиграха перфектно първо полувреме, след което водеха с 3:1, но през втората част допуснаха изравняване до 3:3. Илиев пък не бе никак доволен от това и призна, че е бесен на някои от футболистите си.

Черно море и Царско село не се победиха в голово шоу на "Тича" (видео+галерия) ⚽

"Бесен съм от отношението на няколко човека. Има такива неща, които не могат да се обяснят. Вместо да ги бием с разлика, ние треперим да не паднем в последните минути. Има такива футболисти, които трябва да си влязат в ролята в съблекалнята, а не да го играят на сърдити, защото да не се ядосвам.

Не съм доволен от смените, които влезнаха... за кой ли път. Тези неща обаче са моя отговорност като треньор. Всички усилия, за да го докамараме до този резултат през първото полувреме, отидоха на вятъра заради това, което се случи последните 15 минути.

Като правим 4-5 смени и всичките са дупки, е нормално. Има хора, които трябва да влязат в ритъм, да тупнат по масата, да ударят по един шамар на другите - има капитани, първи, втори, трети, да се вземат в ръце. Както се казва, с лежане щеше да се задържи резултата. Явно по трудния начин ще се достига до целта.

Няма леки мачове, трябва да се изиграят. Дълги са и пътуванията. Винаги се прибираме рано сутринта, така че и възстановяването трябва да е по-добро.

Ние говорим за Лига Европа, но трябва да питаме Неделчо Михайлов дали има планове ние да играем там", заяви Илиев.