100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Черно море и Царско село не се победиха в голово шоу на "Тича" (видео+галерия) ⚽

Oтборите на Черно море и Царско село направиха страхотен мач! Двата тима завършиха при резултат 3:3 в сблъсък от 28-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Васил Панайотов (7), Влатко Дробаров (20) и Илиан Илиев (43). Точни за "царете" бяха Димитър Костадинoв (17), Лъчезар Балтанов (75) и Емануил Манев (84).

Мачът на стадион "Тича" започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Георги Димитров.

Още с първото си опасно положение в мача "моряците" откриха резултата. Васил Панайотов получи топката пред дъгата, освободи си пространство и с перфектен шут наказа стража на "царете".

В 11-ата минута Илиан Илиев можеше да направи резултата 2:0, но ударът му с глава бе спасен от Джони Пласид, който показа класата си.

Отговорът на "червените" беше почти моментален. В 17-ата минута Андерсон Кордейро проби по левия фланг, след което центрира към Димитър Костадинов, който от близка дистанция не пропусна да накаже Георги Георгиев.

В 20-ата минута "моряците" отново поведоха в резултата. Илиан Илиев центрира от корнер, където над всички бе Влатко Дробаров. Бранителят се извиси и майсторски насочи коженото кълбо в мрежата на Пласид.

Две минути преди края на първата част домакините направиха перфектна контраатака. Васил Панайотов изпълни бързо фаул. Той намери Андраде, който подаде към Зе Гомеш, а нападателят проби и центрира на втора греда към Илиан Илиев. Талантливият футболист с глава заби трети гол в мрежата на Джони Пласид.

В 57-ата минута Андраде шутира от границата на наказателното поле, но атакуващият футболист нацели страничния стълб.

В 64-ата минута Гарсия също удари гредата, но този път след изпълнение на пряк свободен удар.

В 75-ата минута гостите намалиха резултата. Емануил Манев подаде към Лъчезар Балтанов, който с прецизен удар матира Георги Георгиев.

В 84-ата минута "червените" шокираха феновете на стадион "Тича". Емануил Манев изведе Лука от добра позиция. Нападателят шутира, а Георгиев изби, но при добавката Манев не сбърка и направи резултата 3:3.

В последните секунди Родриго можеше да донесе победата след контаатака, но Пласид запази точката за своя тим.

По този начин Черно море събра 41 точки и остава на седмо място във временното класиране. Oтборът на Царско село е осми с шест точки по-малко.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦАРСКО СЕЛО 3:3

1:0 Панайтов (7)
1:1 Костадинов (17)
2:1 Дробаров (20)
3:1 Илиев (43)
3:2 Балтанов (75)
3:3 Манев (84)

Стартови състави:

Черно море: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 29. Файсел Касми, 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 20. Зе Гомеш
Ст. треньор: Илиан Илиев

Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски