Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Италианец с категорична и емоционална първа победа в Moto2

Фабио Ди Джианантонио записа своята първа победа в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта след едно доминантно представяне в надпреварата за Гран При на Испания на пистата „Херес“.

За него и тимът на Gresini днешният успех е изключително емоционален, тъй като той е първият такъв след смъртта на основателя на отбора Фаусто Грезини преди старта на кампанията.

Италианецът пое водачеството още на спирането за първия завой и до края на дистанцията от 23 обиколка наложи темпо, непосилно за неговите конкуренти. На финала, неговата преднина пред втория Марко Бедзеки (Sky VR46) бе повече от две секунди, след като пилотът на Gresini върна газта в последните завой. Трети финалната линия пресече Сам Лоус (Marc VDS), който се завърна на подиума след отпадането си още в първия завой на Гран При на Португалия през 14 дни.

Британецът, който спечели двете състезания в Катар на старта на сезона, успя да се справи с дуото на Red Bull KTM Ajo Реми Гарднър и Раул Фернандес в заключителните турове. Първо той изпревари австралиеца, а във втория завой на предпоследната обиколка той атакува и задмина победителят от старта ба „Портимао“ Фернандес. Дебютантът в средния клас изпусна пред себе си и своят съотборник, след като остана без ресурс в гумите си в последните километри и пресече финала пети зад Гарднър.

След края на четвъртия старт за сезон 2021 в клас Moto2 лидер в генералното класиране при пилотите с актив от 69 точки е Гарднър, следван от Лоус с 66 и Фернандес с 63.

Следващият кръг в битката за титлата в средния клас на световния шампионат по мотоциклетизъм ще бъде в Гран При на Франция на пистата „Льо Ман“ след две седмици.

Снимки: Gettyimages