Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Нов победител в Moto2, лидерът в шампионата отпадна

Младият испанец Раул Фернандес (Red Bull KTM) записа своята първа победа в кариерата в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Португалия.

Един от новобранците в средния клас потегли от десетата позиция и с след перфектно каране стигна до победата. Той имаше великолепна битка със своя сънародник Арон Канет (Aspar) в последните обиколка, като в крайна сметка той триумфира с аванс от 1.6 секунди.

Преди Фернандес да се намеси в спора за победата, той се водеше между Канет, Реми Гарднър (Aspar) и Джо Робъртс (Italtrans Racing), но и тримата нямаха отговор за темпото на младока в заключителните турове. Трети на подиума днес се качи победителят на „Портимао“ от ноември миналата година Гарднър, който имаше феноменална битка с Робъртс в последната обиколка.

Въпреки третото си място днес, синът на легендата на мотоциклетизма поведе в генералното класиране в световния шампионат, тъй като победителят в първите два старта Сам Лоус (Marc VDS) падна още на първия завой на надпреварата днес.

Така след края на третия кръг за годината Гарднър води с актив от 56 точки, втори с 52 е днешният победител Фернандес, а трети с 50-те спечелени в Катар е Лоус.

Битката за титлата в Moto2 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Испания на пистата „Херес“.

Снимки: Gettyimages