Евертън отпадна от битката за топ 4 (видео)

Евертън загуби с 1:2 от Астън Вила и се прости с надеждите си да финишира в топ 4 на Премиър лийг. "Карамелите" още веднъж през сезона разочароваха на "Гудисън Парк" и останаха на 8-о място в класирането, вече на 9 точки зад четвъртия Челси.

Вила беше в серия от три мача без победа преди визитата в Ливърпул, но изигра много силно първо полувреме. Само лисата на късмет и невероятните спасявания на Джордан Пикфорд попречиха на бирмингамци да вземат солиден аванс. те поведоха с гол на Оли Уоткинс, но много скоро Доминик Калвърт-Люин изравни. Второто полувреме беше равностойно, но Вила заслужено взе трите точки с попадение на Ануар Ел-Гази в 80-ата минута.

Карло Анчелоти смяташе да заложи на същите 11, които започнаха при победата над Арсенал в миналия кръг. На загрявката обаче Хамес Родригес се контузи и вместо него стартира Алекс Иуоби. Астън Вила отново беше без звездата си Джак Грийлиш, но с много скорост в предни позиции създаде големи проблеми на тромавата защита на Евертън

Груба грешка на Мейсън Холгейт стана причина за първия гол, отбелязан от Уоткинс в 13-ата минута. Голмайсторът на Вила пресира бранителя на домакините и му отне топката. Последва прецизен удар под плонжа на Пикфорд и попадение номер 12 за английския национал.

В 17-ата минута Уоткинс можеше да удвои аванса на Астън Вила, но пропусна. Евертън отговори с гол на Калвърт-Люин след центриране от корнер на Люка Дин. Това беше седми гол с глава на тарана на "карамелите" и той е лидер по този показател в Премиър лийг.

До почивката гостите изцяло доминираха, но на два пъти гредите им попречиха отново да излязат напред. Първо Ел-Гази, а след това и Рос Баркли нямаха шанс пред гола, а отбраната на Евертън не намираше начин да противодейства на скоростните атаки на бирмингамци.

През второто полувреме Евертън заигра по-ораганизирано. Направените от Анчелоти смени също помогнаха и домакините дори опитаха да грабнат победата, но не създадоха сериозни положения пред Емилиано Мартинес. Десетина минути преди края Бертран Траоре намери Ел-Гази и той с много хубав удар донесе трите точки на Вила.

В следващия кръг Евертън има тежко гостуване на Уест Хам, който също се бори за участие в евротурнирите. На Вила предстои домакински мач срещу Манчестър Юнайтед.