Астън Вила се измъкна в добавеното време срещу Уест Бромич

Астън Вила поведе още в 9-ата минута, когато Ел Гаази се разписа от дузпа за нарушение на Семи Аджай срещу Рос Баркли. Само две минути след това Уест Бромич можеше да изравни след добър удар на Матеус Перейра от пряк свободен удар.

В средата на полувремето Стюърт Атуел бе принуден да отсъди още една дузпа, този път в полза на “дроздовете” след нарушение на Езри Конса, който повали опонент в наказателното поле. Матеус Перейра прати топката в средата на вратата за 1:1. Само няколко минути по-късно именно Перейра прати топката в наказателното поле от фал, но там ударът на Окай Юкуслу премина над вратата. Двата отбора продължиха да създават положения и да изглеждат опасни до края на първото полувреме. Първо удар на Ел-Гази летеше опасно към левия ъгъл, но Сам Джонстън се намеси отлично. Ейнсли Мейтланд-Найлс пък стеля опасно към отсрещната врата няколко минути по-късно, но Емилиано Мартинес също показа отлични качества и отрази.

Само две минути след началото на втората част Уест Бромич взе преднина, след като Мбайе Диан демонстрира страхотни качества, навлезе в наказателното поле и простреля Емилиано Мартинес за 2:1. Бирмингамци се активизираха, но удари на Ел Мохамади и Оли Уоткинс не се превърнаха в гол поради отлични намеси на Джонстън, а Траоре нацели гредата. Пет минути преди края на срещата Кейнан Дейвис, който се появи в игра само няколко минути по-рано, също нацели лявата греда в опит да завърши една отскочила топка.

Играчите на Дийн Смит все пак се добраха до равенството в добавеното време, когато Джон Макгин центрира добре в наказателното поле, а там Оли Уоткинс свали добре към Кейнан Дейвис, който се възползва от грешка на бранител на “дроздовете”.

Астън Вила заема 11-ото място с 45 точки, а Уест Бромич е 19-и и продължава да пази своята теоритична надежда за спасение.