Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Отборът на Вутов загуби ценни точки

Антонио Вутов в пореден мач беше титуляр за Мезьокьовешд-Жори. Българският нападател игра 58 минути при равенството като гост на Хонвед - 2:2. Вутов беше заменен от бившия халф на ЦСКА-София Руи Педро, а тимът му не успя да спечели, след като поведе в 83-ата минута, но допусна изравняване в самия край на редовното време.

Тамаш Чери даде преднина на Мезьокьовешд-Жори в 16-ата минута. Първото полувреме беше много нервно и съдията вдигна общо 6 жълти картона. Бенце Батик вкара за 1:1 в 52-ата минута, но гостите отново поведоха в 83-ата чрез Марин Юрина. Крайното 2:2 оформи Норберт Балог в 89-ата минута.

Мезьокьовешд-Жори е на 7-о място с 39 точки след серия от 4 загуби преди равенството днес. Шампионът Ференцварош надви с 2:1 като гост МОЛ Фехервар, който е трети в класирането, вече на 5 точки за Академия Пушкаш на Камен Хаджиев. Кишварда на Янис Карабельов е на 6-а позиция с 42 точки.