Формата на Ихеаначо тегли Лестър към ШЛ (видео)

Келечи Ихеаначо отново доказа, че е най-силният футболист на Лестър във финалната част от сезона и благодарение на негов гол "лисиците" взеха важни три точки срещу Кристъл Палас. Отборът на Брендън Роджърс спечели с 2:1 след обрат през второто полувреме. Уилфрид Заха откри за гостите в 12-ата минута, но в 50-ата Тимоти Кастане изравни след пас на Ихеаначо, а самият нигериец донесе победата в 80-ата минута.

С 62 точки Лестър е трети в класирането, с аванс от 4 пункта пред Челси. "Лисиците" обаче имат трудна програма до края и не могат да са спокойни за мястото си в топ 4. Кристъл Палас е на 13-а позиция с 38 точки.

Брендън Роджърс заложи на същите 11, които започнаха при победата с 3:0 над Уест Бромич. Джейми Варди и Келечи Ихеаначо водеха атаката, а зад тях действаше Джеймс Мадисън

За Кристъл Палас не игра контузеният Гари Кейхил, като мястото му в центъра на защитата зае Скот Дан. В предни позиции Рой Ходжсън се довери на Уилфрид Заха и Кристиан Бентеке.

В началото Лестър се опита да наложи по-високо темпо, но с нищо не затрудни солидната отбрана на гостите. В 12-ата минута "орлите" направиха чудесна контраатака и поведоха в резултата. Бентеке отне топката от сънародника си Юри Тилеманс и подаде на Еберечи Езе, който веднага изведе Заха. Последва безпощаден удар покрай Каспер Шмайхел за 0:1.

В 18-ата минута Джайро Ридевалд получи жълт картон за нарушение срещу Ихеаначао, но именно по-твърдата игра на Кристъл Палас пречеше на домакините да комбинират спокойно в средата на терена. Фактът, че лондочани бяха почивали 16 дни също оказа влияние и те изглеждаха по-свежи от съперника си. За цялото първото полувреме Лестър отправи само един изстрел в очертанията на вратата, но и той не затрудни Висенте Гуаита.

След почивката Лестър промени подхода си. Късите и бързи подавания объркваха футболистите на Кристъл Палас и голът не закъсня. В 50-ата минута Ихеаначо технично овладя подаване на Тилеманс и намери Тимоти Кастане, а той с мощен шут под гредата се разписа за 1:1.

Гостите можеха много бързо да си върнат преднината. Ридевалд изскочи сам срещу Шмайхел, но не намери смелост да стреля, а потърси комбинация с Бентеке и сбърка, защото Джони Еванс се хвърли на шпагат и предотврати сигурен гол.

В 70-ата минута в игра за "лисиците" се появи Марк Олбрайтън, който внесе повече острота по десния фланг. Домакините трайно се настаниха в половината на Кристъл Палас, но не намираше начин да отбележи гол. В 77-ата минута Варди се отскубна и шутира в малък ъгъл, но топката излезе в аут. Секунди по-късно и Тилеманс не уцели вратата от удобна позиция.

Натискът на Лестър даде резултат в 80-ата минута. Дълъг пас на Джони Еванс стигна до Ихеаначо, който умело преодоля бранител на гостите и с хубав изстрел вкара за 2:1. Това беше осми пореден мач във всички турнири, в който нигериецът неизменно се разписва.

Малко преди края на редовното време напористият Ихеаначо открадна топката от Патрик ван Аанхолт и подаде на Варди, но звездата на "лисиците" направи един излишен финт в наказателното поле и не можа да нанесе удар. Резервата Айосе Перес също пропусна чисто положение, но Лестър удържа победата и се утвърди на третото място.