Лестър отказа Уест Бромич за едно полувреме (видео)

Лестър постигна очаквана победа с 3:0 над аутсайдера Уест Бромич. Срещата бе от 32-ия кръг на Премиър лийг, а домакините на "Кинг Пауър Стейдиъм" решиха всичко в мача още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола, дело на Джейми Варди в 23-ата, Джони Евънс в 26-ата и Келечи Ихеначо в 36-ата минута.

Домакините започнаха по-силно и в 23-ата минута стигнаха и до откриване на резултата. Тимоти Кастан получи зад защитата и продължи към Джейми Варди, който хладнокръвно вкара за 1:0.

Само три минути по-късно след центриране от корнер Джони Евънс бе най-съобразителен и с глава насочи кълбото в мрежата за 2:0.

В 36-ата минута Варди напредна на скорост по лявото крило и подаде за Ихеначо в наказателното поле, а той без много замисляне стреля във вратата за 3:0.

Така Лестър събра актив от 59 точки и продължава да държи уверено 3-ото място в таблицата. Уест Бромич пък остава на 19-ата позиция с 24 точки.