Челси се върна на четвъртото място след гръмка победа и бляскави изяви на Хавертц (видео)

Челси показа, че тежкото поражение от Уест Бромич в миналия кръг не е повлияло на отбора, след като постигна безпроблемна победа с 4:1 като гост на Кристъл Палас в лондонското дерби от 31-вия кръг на Премиър лийг. С този успех тимът на Томас Тухел се завърна на четвъртото място поне докато завърши двубоят между Уест Хам и Лестър, който е утре. Кай Хавертц най-сетне изигра силен мач за Челси. Германецът откри резултата в осмата минута, а две по-късно асистира на Кристиан Пулишич за второто попадение. Курт Зума вкара трети гол за символичните гости още в 30-ата минута, когато на практика този двубой бе решен. След почивката Кристиан Бентеке върна едно попадение за "орлите", но с втория си гол Пулишич (78') оформи крайния резултат.

Рой Ходжсън заложи на същия състав, който преди седмица направи 1:1 с Евертън.

Томас Тухел направи три промени в сравнение с мача с Порто през седмицата. Курт Зума замени Андреас Кристенсен в центъра на защитата. Кристиан Пулишич и Калъм Хъдсън-Одой стартираха за сметка на Рийс Джеймс и Тимо Вернер, които останаха на пейката за началото. Там бяха и Тами Ейбрахам, Н'Голо Канте и Хаким Зиеш. Кай Хавертц стартира като фалшива "деветка".

Лондончани изиграха много силни първи 30 минути, след които водеха с три безответни гола, а решението на Тухел за Хавертц се оказа от ключове значение. Германецът постави началото, след като в осмата минута първо отне топката от Езе, а след това я получи отново от Хъдсън-Одой и стреля по перфектен начин в далечния ъгъл, вкарвайки едва втория си гол в Премиър лийг за Челси. Две минути след това Хавертц асистира на Пулишич, който със силен удар до близката греда не остави шанс на Гуаита за реакция.

В 30-ата минута Зума засече с глава центриране на Маунт от свободен удар, с което направи преднината на гостите три чисти гола.

"Сините" продължиха да държат инициативата и през втората част. В 63-ата минута обаче Кристъл Палас върна едно попадение от нищото, след като Кристиан Бентеке засече с глава центриране на Шлуп отляво.

В 78-ата минута Пулишич възстанови преднината от три гола на Челси. Рийс Джеймс центрира отдясно, топката рикошира в Кейхил и стигна до далечната греда, където американецът засече отблизо.