"Детската градина" на Ботев (Враца) посече Севлиево в последните секунди

Дублиращият тим (средна възраст 18,5 години) на Ботев (Враца) спечели в Севлиево срещу едноименния отбор с 3:2. Двубоят бе от 28-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Радостин Александров измъкна трите точки в последните секунди след точно изпълнена дузпа от Виктор Василев. Иначе мачът беше равностоен. Гостите на два пъти повеждаха в резултата. Първо в 20-ата минута Василев завърши с гол контраатака на своя тим. Малко след това обаче капитанът на домакините Атанас Фиданин изравни от дузпа. В 70-ата минута Йордан Желев отново даде аванс на врачани. Няколко минути по-късно Георги Павлов изравни с глава. Футболистите вече очакваха последния съдийски сигнал на срещата, когато Фиданин извърши нарушение и Виктор Василев реализира отсъдената дузпа. Така Ботев свали Севлиево на шесто място в класирането.

Севлиево – 76. Христо Лалев, 2. Йонко Косев, 3. Ивайло Иванов, 6. Атанас Фиданин (капитан), 5. Георги Павлов, 92. Павлин Иванов, 7. Християн Василев, 23. Стефан Иванов, 9. Стивиян Макавеев, 93. Добрин Петров, 10. Атанас Георгиев. Треньор – Иван Стоянов

Ботев II Враца – 34. Христо Георгиев, 22. Георги Радев, 3. Любослав Петров (капитан), 2. Валентин Томов, 18. Кристиян Георгиев, 6. Тодор Горанов, 7. Любослав Младенов, 9. Христиан Петков, 21. Станислав Петков, 81. Виктор Василев, 39. Йордан Желев. Треньор – Радостин Александров