Дубълът на Ботев (Враца) с изразителна победа в Трявна

Вторият състав на Ботев (Враца) спечели с 4:1 в Трявна срещу едноименния тим в мач 26-ия кръг на Северозападната Трета лига. Юношеската селекция на Радостин Александров доминираше тотално и дори пропусна да бие с по-голям резултат.

Още в 8-ата минута 17-годишния Теодор Георгиев изведе на добра позиция Пламен Спасов и той откри резултата. Двамата повториха същото в 25-ата минута и Ботев дръпна с 2 гола. Скоро обаче вратарят Христо Георгиев подаде грешно и Мартин Ширтев му вкара гол от 40 метра – 1:2.

В 50-ата минута рефера отсъди дузпа за врачани, но Мирослав Киров спаси удара на Йордан Желев. Десетина минути по-късно обаче 17-годишния Кристиян Георгиев реализира с глава след корнер, изпълнен от Александър Добчев.

В 75-ата минута дебют за гостите направи 14-годишния Николай Константинов. Малко след това влезлият като резерва Христиан Петков завърши самостоятелния си рейд с пас към Добчев, който вкара за окончателното 1:4.