Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Вутов сменен при равенство на Мезьокьовешд-Жори

Диошдьор и Мезьокьовешд-Жори направиха драматично равенство 2:2 в мач от 23-ия кръг на унгарското първенство. Антонио Вутов беше титуляр за гостите. Българският нападател, който се разписа при успеха над същия съперник за Купата на Унгария преди три дни, отстъпи мястото си на бившия халф на ЦСКА-София Руи Педро в 58-ата минута.

Диошдьор поведе в 15-ата минута с гол на Горан Милович в 15-ата минута, а в 27-ата Мартин Хриен се разписа за 1:1. Домакините получиха дузпа в 85-ата минута и Мирко Ивановски я реализира, но Даниел Фаркаш донесе точката на Мезьокьовешд-Жори в 88-ата минута.
Това беше десети пореден шампионатен мач без загуба за тима на Вутов, който заема 6-о място в класирането с 31 точки - само с две по-малко от третия МОЛ Фехервар.

Днес Кишварда на Янис Карабельов ще гостува на Будафоки, а Академия Пушкаш на Камен Хаджиев ще е домакин на Хонвед.